טיפול ממוקד-רגשות (Emotion-Focused Therapy)

קורס מבוא (Level 1 training)

עם ד"ר בן שחר וד"ר איב אלון

הקורס יתקיים און-ליין בזום 

(הקורס מלא וההרשמה סגורה)

טיפול ממוקד-רגשות (EFT) הוא טיפול חווייתי המבוסס על ההנחה שצריך לעבוד עם רגשות בצורה ישירה במהלך הטיפול על מנת לעזור למטופלים לבוא במגע עם הרגשות שלהם, לקבל אותם, לווסת אותם, ולשנות סכמות רגשיות בעייתיות שנוצרו בהקשרים טראומטיים. בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית בפופולריות של EFT כטיפול פרטני וזוגי, גם בגלל הסטטוס של הטיפול כמבוסס-ראיות וגם כיוון שהטיפול מתמקד בפיתוח של אינטליגנציה רגשית ומדגיש את החשיבות שביחסים בטוחים. הטיפול נשען על מחקר בתחום הרגשות ותיאוריית ההתקשרות, ועוזר למטופלים להבחין בין רגשות עליהם אפשר לסמוך ולהשתמש בהם כמדריך, ובין רגשות שהם "שאריות" של זכרונות כואבים מאירועים טראומטיים ואותם יש לשנות. בעזרת מערכת יחסים חמה ואמפטית המספקת חוויה מתקנת, ובעזרת טכניקות חווייתיות שנועדו להעמיק את העיבוד הרגשי, מטופלים לומדים להתקרב אל ולהרגיש את הרגשות הכואבים שלהם, רגשות מהם התעלמו או נמנעו במשך תקופה ארוכה. 

 

מטרת הקורס היא לאפשר למידה מעמיקה של כלים ומיומנויות של עבודה חווייתית עם רגשות על ידי שימוש בהרצאות קצרות, הדגמות של קטעי וידאו, הצגה של תיאורי מקרה, ותרגילים חווייתיים (supervised role-plays). הקורס יתחיל בדיון תיאורטי על תפקידם של רגשות וחשיבות המודעות לרגשות בתפקוד אדפטיבי ופתולוגי. לאחר מכן נתמקד בעקרונות של אמפתיה וכוונון אמפטי לחוויה הרגשית של המטופל. בהמשך נתמקד במיומנויות ספציפיות המיועדות להעלאה ואקספלורציה של רגשות (focusing, evocative unfolding) ובהתערבויות המיועדות להבניה מחדש של סכמות רגשיות שאינן אדפטיביות (עבודה עם בושה, ביקורת עצמית, ורגשות לא פתורים כלפי דמויות התקשרות).  חשוב להדגיש כי הקורס נושא אופי חווייתי וחלקים נרחבים ממנו מוקדשים לתרגול מודרך של סוגי ההתערבות השונים (עבודה בקבוצות קטנות).

עם השלמת הקורס בוגריו ימלאו את דרישות ההסמכה ל-LEVEL 1 בתהליך ההכשרה בטיפול ממוקד-רגשות. התעודה תהיה מוכרת גם על ידי האגודה הבינלאומית לטיפול ממוקד רגשות (isEFT.org) ותאפשר למעוניינים בכך להמשיך הלאה במסלול ההכשרה ולהשתתף בסדנאות מתקדמות.

מנחי הקורס

ד"ר בן שחר הוא פסיכולוג קליני ומרצה בכיר בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית ע"ש פאול ברוואלד באוניברסיטה העברית בירושלים.   הוא אחד ממפתחי גישת ה EFT לחרדה חברתית, בושה וביקורת עצמית. המחקר שלו מתמקד בבדיקת היעילות של EFT לחרדה חברתית והבנת מנגנוני השינוי המתרחשים במהלך הטיפול.

 

ד"ר איב אלון סיימה תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית ולאחר מכן המשיכה ללימודי דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת יורק בטורונטו שם הודרכה על ידי פרופ’ לורה רייס, סטודנטית של קרל רוג'רס ומומחית לטיפול ממוקד-קליינט. לאחר מכן למדה טיפול ממוקד-רגשות מפרופ' גרינברג ועמיתיו. כיום היא עובדת בשירות הפסיכולוגי של המרכז הבינתחומי בהרצליה. 

למי מיועד הקורס

הקורס מיועד לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים, קרימינולוגים קליניים, פסיכיאטרים, ופסיכותרפיסטים בעלי תואר שני בתחום בריאות הנפש.

מועד הקורס ומיקומו

הקורס יתקיים לאורך 6 מפגשים שיתקיימו בימי חמישי בתאריכים הבאים:

 

מפגש 1: יום חמישי 28/1/21 שעות 9:00-14:30

מפגש 2: יום חמישי 4/2/21 שעות 9:00-14:30

מפגש 3: יום חמישי 11/2/21 שעות 9:00-14:30

מפגש 4: יום חמישי 18/2/21 שעות 9:00-14:30

מפגש 5: יום חמישי 4/3/21 שעות 9:00-14:30

מפגש 6: יום חמישי 11/3/21 שעות 9:00-14:30

כל המפגשים ייערכו בזום

מחיר הקורס

2,200 ש״ח

ניתן לפרוס לעד 10 תשלומים.

קורס זה כבר מלא